Przeskocz do treści
Profesjonalna
opieka medyczna
i atrakcyjne pakiety dla
pacjenów

Nasze usługi

ŻÓŁTACZKA FIZJOLOGICZNA U NOWORODKA

FOTOTERAPIA W DOMU – INTENSYWNA TERAPIA W ŁAGODNYM OTOCZENIU

Innowacyjny, najnowocześniejszy i najbardziej efektywny sposób degradacji bilirubiny i leczenia żółtaczki w Polsce. Metoda powszechnie stosowana u dzieci w warunkach domowych w krajach skandynawskich.
Fototerapia LED polega na naświetlaniu noworodka niebieskim światłem lampy neoBLUE z kocyka wykonanego z włókien optycznych (neoBLUE blanket). Cały proces leczenia żółtaczki za pomocą fototerapii z użyciem kocyka neoBLUE jest starannie kontrolowany przez pracowników Centrum Medycznego Balumed.

fototerapia-LED

fototerapia-LED_02

 Zalety fototerapii LED mobilnej:

 • Skuteczność i efektywność
  Pozwala w szybkim czasie na zmniejszenie poziomu bilirubiny. Dzięki spełniającej wymogi Amerykańskiej Akademii Pediatrii lampie neoBLUE zapewnia efektywne naświetlanie większej powierzchni ciała noworodka w porównaniu do innych podobnych urządzeń światłowodowych.
 • Bezpieczeństwo
  Nie emituje światła ultrafioletowego (UV), a także podczerwonego (IR), co zmniejsza ryzyko uszkodzeń skóry i utraty płynów przez dziecko w trakcie stosowania fototerapii. Urządzenie wyłącza się automatycznie w przypadku przegrzania kasetonu lampy.
  Każde dziecko otrzymuje ochronne okularki Biliband, które zapewniają całkowitą ochronę przed światłem wykorzystywanym w fototerapii. Są przyjemne w dotyku, wygodne dla główki i twarzy dziecka, a ich unikalna konstrukcja w kształcie litery Y zapobiega przemieszczaniu się ich w trakcie zabiegu.
 • Wygoda i łatwość w obsłudze
  Opływowy, owalny kształt urządzenia dostosowany jest do kształtu ciała dziecka, a materacyk zapewnia mu komfortowe warunki podczas trwania zabiegu. W trakcie fototerapii rodzice mogą swobodnie trzymać dziecko na rękach, przewijać oraz karmić bez konieczności przerywania zabiegu. Dla zapewnienia ciepła i wygody wraz z kocykiem neoBLUE można stosować dodatkowo zwykły kocyk dziecięcy lub becik. Urządzenie jest lekkie, ciche i przyjazne maluchom. Dzięki swojej mobilności nie wywołuje stresu u rodziców związanego z leczeniem dziecka w szpitalu i tym samym nie naraża dziecka na powikłania związane z hospitalizacją.

W trakcie terapii poziom bilirubiny kontrolowany jest metodą nieinwazyjną, przezskórną za pomocą miernika żółtaczki ( JM-103), bez konieczności pobierania krwi metodą tradycyjną, co daje dodatkowe korzyści dla dziecka, gdyż badanie jest całkowicie bezbolesne. Wynik jest natychmiastowy i odczytywany już w momencie wykonania badania.

fototerapia-LED_03

Fototerapia w domu – wypożyczamy lampę do fototerapii neoBLUE do domu

W przypadku, gdy Twoje dziecko ma wysoki poziom bilirubiny i są wskazania do leczenia nasilonej żółtaczki fizjologicznej za pomocą fototerapii, w Centrum Medycznym Balumed można wypożyczyć lampę neoBLUE do domu. Dzięki temu mama przez cały okres stosowania fototerapii może przebywać ze swoim dzieckiem w domu, bez konieczności hospitalizacji.

Koszt wypożyczenia lampy (doba) – 100zł