Przeskocz do treści
Profesjonalna
opieka medyczna
i atrakcyjne pakiety dla
pacjenów

Nasze usługi

Dbaj o swoją kobiecość

To właśnie z myślą o kobietach powołaliśmy zespół specjalistów, który w pełni odpowie na zagadnienia z zakresu ginekologii i położnictwa.

Zapewniamy konsultacje oraz wyspecjalizowaną opiekę nie tylko lekarzy ginekologów, ale również dietetyka, czy doradcy laktacyjnego. Pomożemy w doborze odpowiedniej kuracji antykoncepcyjnej, a także przygotujemy organizm kobiety do planowanej ciąży. Dbamy o przyszłe mamy poprzez wizyty kontrolne, badania ultrasonograficzne (usg wczesnej ciąży do 10 tygodnia oraz usg III trymestru powyżej 30 tygodnia), krwi oraz moczu.

article-img-6@2x

article-img-5@2x

Pamiętaj o cytologii

Celem badania cytologicznego jest wczesne wykrycie stanów przed-nowotworowych oraz ich leczenie. Badanie to pozwala ocenić ryzyko wystąpienia raka szyjki macicy, a także go wykryć, kiedy nie ma jeszcze żadnych widocznych objawów. Polega na pobraniu wymazu z szyjki macicy za pomocą specjalnej szczoteczki, a następnie naniesieniu i utrwaleniu pobranego wymazu na szkiełko. Jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Trwa jedynie kilka minut, a niejednokrotnie ratuje życie kobiety.

Pierwsze badanie cytologiczne powinno być wykonane w okresie 3 lat od rozpoczęcia aktywności seksualnej lub po ukończeniu 25 roku życia. Zaleca się wykonywać cytologię raz na 3 lata, a w przypadku nieprawidłowych wyników oraz w grupie ryzyka częściej, według zaleceń lekarza.

Na badanie nie należy się zgłaszać w czasie miesiączki oraz plamienia. Co najmniej 4 dni przed badaniem jest niewskazane użycie jakichkolwiek leków dopochwowych, a od ostatniego badania ginekologicznego i USG przezpochwowego powinien minąć 1 dzień.

Wczesne wykrycie stanów przed-nowotworowych i ich odpowiednie leczenie umożliwiają całkowite wyleczenie, dlatego pamiętaj o regularnym badaniu cytologicznym.