Przypominami o obowiązku noszenia maseczek w naszej przychodni

Nasze usługi

Zapoznaj się z naszą ofertąFototerapia w domu 

Bilirubina to barwnik żółciowy, powstający w organizmie w wyniku rozpadu erytrocytów. Pomiar bilirubiny profilaktycznie wykonywany jest u noworodków. Wynik badania pozwala na określenie poziomu bilirubiny. Choć żółtaczka jest problemem dotykającym wielu nowonarodzonych dzieci, tak u świeżo upieczonych rodziców budzi zawsze niepokój. Co ważne, w przypadku noworodków prawidłowe stężenie bilirubiny zależy od tego, w której dobie życia wykonany był pomiar bilirubiny.

Żółtaczka fizjologiczna u noworodków

Noworodki to szczególna grupa pacjentów, wymagająca profesjonalnej oraz specjalistycznej opieki medycznej. Niektóre dzieci w pierwszych dobach życia wykazują objawy żółtaczki – skóra przyjmuje żółtą barwę. Żółtaczka fizjologiczna nie wymaga leczenia, nie jest zagrożeniem dla zdrowia i ustępuje samoistnie. Natomiast u chorych dzieci żółtaczka może być bardziej nasilona oraz wymagać wdrożenia odpowiedniego leczenia.

Najpopularniejszą metodą leczenia żółtaczki noworodków jest fototerapia. Prowadzenie leczenia w warunkach domowych, bez konieczności hospitalizacji? Nasze centrum medyczne posiada zestawy do stosowania fototerapii w domu. Wykonujemy także przezskórny pomiar bilirubiny – jest to bezbolesna i nieinwazyjna metoda, a wynik otrzymywany niemal natychmiastowo.

Intensywna terapia w łagodnym otoczeniu

Innowacyjny, najnowocześniejszy i najbardziej efektywny sposób degradacji bilirubiny i leczenia żółtaczki w Polsce. Metoda powszechnie stosowana u dzieci w warunkach domowych w krajach skandynawskich.

Fototerapia LED polega na naświetlaniu noworodka niebieskim światłem lampy neoBLUE z kocyka wykonanego z włókien optycznych (neoBLUE blanket). Cały proces leczenia żółtaczki za pomocą fototerapii z użyciem kocyka neoBLUE jest starannie kontrolowany przez pracowników Centrum Medycznego Balumed.

Najczęściej fototerapia trwa około półtorej doby, a w niektórych przypadkach może być przedłużona do 3 dni.

 Zalety fototerapii LED mobilnej:

  • Skuteczność i efektywność
    Pozwala w szybkim czasie na zmniejszenie poziomu bilirubiny. Dzięki spełniającej wymogi Amerykańskiej Akademii Pediatrii lampie neoBLUE zapewnia efektywne naświetlanie większej powierzchni ciała noworodka w porównaniu do innych podobnych urządzeń światłowodowych.
  • Bezpieczeństwo
    Nie emituje światła ultrafioletowego (UV), a także podczerwonego (IR), co zmniejsza ryzyko uszkodzeń skóry i utraty płynów przez dziecko w trakcie stosowania fototerapii. Urządzenie wyłącza się automatycznie w przypadku przegrzania kasetonu lampy.Każde dziecko otrzymuje ochronne okularki Biliband, które zapewniają całkowitą ochronę przed światłem wykorzystywanym w fototerapii. Są przyjemne w dotyku, wygodne dla główki i twarzy dziecka, a ich unikalna konstrukcja w kształcie litery Y zapobiega przemieszczaniu się ich w trakcie zabiegu.
  • Wygoda i łatwość w obsłudze
    Opływowy, owalny kształt urządzenia dostosowany jest do kształtu ciała dziecka, a materacyk zapewnia mu komfortowe warunki podczas trwania zabiegu. W trakcie fototerapii rodzice mogą swobodnie trzymać dziecko na rękach, przewijać oraz karmić bez konieczności przerywania zabiegu. Dla zapewnienia ciepła i wygody wraz z kocykiem neoBLUE można stosować dodatkowo zwykły kocyk dziecięcy lub becik. Urządzenie jest lekkie, ciche i przyjazne maluchom. Dzięki swojej mobilności nie wywołuje stresu u rodziców związanego z leczeniem dziecka w szpitalu i tym samym nie naraża dziecka na powikłania związane z hospitalizacją.POMIAR BILIRUBINY PRZEZ SKÓRĘ

W trakcie terapii poziom bilirubiny kontrolowany jest metodą nieinwazyjną, przezskórną za pomocą miernika żółtaczki ( JM-103), bez konieczności pobierania krwi metodą tradycyjną, co daje dodatkowe korzyści dla dziecka, gdyż pomiar bilirubiny jest całkowicie bezbolesne. Wynik jest natychmiastowy i odczytywany już w momencie wykonania badania.

 

Wypożyczalnia lamp do fototerapii

W przypadku, gdy pomiar bilirubiny wskazuje, że Twoje dziecko ma wysoki poziom bilirubiny i są wskazania do leczenia nasilonej żółtaczki fizjologicznej za pomocą fototerapii, w centrum medycznym Balumed można wypożyczyć lampę neoBLUE do domu. Dzięki temu mama przez cały okres stosowania fototerapii może przebywać ze swoim dzieckiem w domu, bez konieczności hospitalizacji. Z pewnością jest to największa zaleta proponowanego rozwiązania. Należy pamiętać o tym, że przebywanie w szpitalu to obciążenie zarówno dla rodziców, jak i dziecka.

Koszt wypożyczenia lampy (doba) – 150 zł

W naszym warszawskim centrum medycznym Balumed oferujemy kompleksową pomoc po wypisaniu noworodków z oddziałów szpitalnych. Pomiar bilirubiny, ocena żółtaczki, a także wypożyczanie profesjonalnego zestawu do wykonania fototerapii w domu, to tylko niektóre z naszych usług. Rozumiejąc potrzeby rodziców, a także naszych najmłodszych pacjentów proponujemy wyłącznie rozwiązania sprawdzone i nowoczesne, dzięki którym możliwe jest podjęcie skutecznych i szybkich działań oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia.

„Specjalistyczne Centrum Medyczne Profilaktyki, Diagnostyki i Terapii Małego Dziecka” - Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.