Przypominami o obowiązku noszenia maseczek w naszej przychodni

Nasze usługi

Zapoznaj się z naszą ofertąGinekologia - Warszawa Wilanów

To właśnie z myślą o kobietach powołaliśmy zespół specjalistów, który w pełni odpowie na zagadnienia z zakresu ginekologii i położnictwa.

Zapewniamy konsultacje oraz wyspecjalizowaną opiekę nie tylko lekarzy ginekologów, ale również dietetyka, czy doradcy laktacyjnego. Pomożemy w doborze odpowiedniej kuracji antykoncepcyjnej, a także przygotujemy organizm kobiety do planowanej ciąży. Dbamy o przyszłe mamy poprzez wizyty kontrolne, badania ultrasonograficzne (usg wczesnej ciąży do 10 tygodnia oraz usg III trymestru powyżej 30 tygodnia), krwi oraz moczu.

Bezpieczne badania cytologiczne

Celem badania cytologicznego jest wczesne wykrycie stanów przed-nowotworowych oraz ich leczenie. Badanie to pozwala ocenić ryzyko wystąpienia raka szyjki macicy, a także go wykryć, kiedy nie ma jeszcze żadnych widocznych objawów. Polega na pobraniu wymazu z szyjki macicy za pomocą specjalnej szczoteczki, a następnie naniesieniu i utrwaleniu pobranego wymazu na szkiełko. Jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Trwa jedynie kilka minut, a niejednokrotnie ratuje życie kobiety.

Pierwsze badanie cytologiczne powinno być wykonane w okresie 3 lat od rozpoczęcia aktywności seksualnej lub po ukończeniu 25 roku życia. Zaleca się wykonywać cytologię raz na 3 lata, a w przypadku nieprawidłowych wyników oraz w grupie ryzyka częściej, według zaleceń lekarza.

Na badanie nie należy się zgłaszać w czasie miesiączki oraz plamienia. Co najmniej 4 dni przed badaniem jest niewskazane użycie jakichkolwiek leków dopochwowych, a od ostatniego badania ginekologicznego i USG przezpochwowego powinien minąć 1 dzień.

Wczesne wykrycie stanów przed-nowotworowych i ich odpowiednie leczenie umożliwiają całkowite wyleczenie, dlatego pamiętaj o regularnym badaniu cytologicznym.

Sprawdź lekarzy świadczących usługę Ginekologia

„Specjalistyczne Centrum Medyczne Profilaktyki, Diagnostyki i Terapii Małego Dziecka” - Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.