Przypominami o obowiązku noszenia maseczek w naszej przychodni

Nasze usługi

Zapoznaj się z naszą ofertą

Podcięcie wędzidełka języka - Warszawa WilanówZabieg podcięcia wędzidełka języka (frenotomia, frenulotomia) wykonywany jest w naszej przychodni u dzieci, u których taka anomalia budowy  jamy ustnej utrudnia pobieranie pokarmu. Dziecko nie potrafi uchwycić piersi lub chwyta ją nieumiejętnie ma trudności z wyssaniem odpowiedniej porcji mleka mama może odczuwać ból podczas karmienia mieć poranione brodawki sutkowe. Konsekwencją tych zaburzeń może być niedożywienie dziecka i konieczność dokarmiania mieszanką. W piśmiennictwie z różnych dziedzin czyta się o późniejszych konsekwencjach nie podcięcia wędzidełka takich jak zaburzenia wymowy trudnych głosek, trudności z jedzeniem posiłków stałych, trudności z higieną jamy ustnej. Właściwa ocena budowy i funkcji języka prowadzona przez specjalistę pomaga podjąć decyzję czy frenotomia jest konieczna.

Podczas kwalifikacji do zabiegu przez specjalistę w czasie porady laktacyjnej udzielamy niezbędnego wsparcia w zakresie karmienia. Zabieg wykonywany jest na tej samej wizycie lub po kilkudniowym okresie przygotowania i obserwacji. Bezpośrednio po zabiegu dziecko jest przystawiane do piersi lub uspokajane w inny sposób przez rodziców.

Sprawdź lekarzy świadczących usługę Podcięcie wędzidełka

LEK. MED.

Katarzyna Raczek-Pakuła

zobacz
„Specjalistyczne Centrum Medyczne Profilaktyki, Diagnostyki i Terapii Małego Dziecka” - Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.