Przypominami o obowiązku noszenia maseczek w naszej przychodni

Nasze usługi

Zapoznaj się z naszą ofertą

USG dziecięce - Warszawa Wilanów

W naszym Specjalistycznym Centrum Medycznym wykonujemy badania USG tarczycy, gruczołów piersiowych oraz stawów biodrowych u dzieci. Ponadto zrealizować można u nas badania ultrasonograficzne:

  • szyi
  • tkanek miękkich
  • jamy brzusznej
  • układu moczowego
  • narządu rodnego
  • jąder
  • węzłów chłonnych
  • przezciemiączkowego
  • płuc

USG przezciemiączkowe mózgu

Niezwykle istotne badanie, które można wykonać u niemowląt do momentu zarośnięcia ciemiączka, czyli od urodzenia do około 12-18 miesiąca życia. Pozwala na wczesne wykrycie patologii mózgu, co daje możliwość wdrożenia wczesnej interwencji terapeutycznej w celu osiągnięcia optymalnego rozwoju dziecka.


USG płuc dzieci

Przezklatkowe USG płuc to stosunkowo nowa, nieinwazyjna metoda obrazowania płuc, która weszła do powszechnego użytku zaledwie kilka lat temu, znacznie poprawiając kompleksowość opieki nad pacjentami. Jej zaletami są miedzy innymi brak narażenia na promieniowanie rentgenowskie, możliwość obserwowania bardzo niewielkich zmian, które mogą nie być widoczne na zdjęciu RTG oraz możliwość wielokrotnego wykonywania badania w krótkim odstępie czasu, dzięki czemu możliwa jest również ocena efektów leczenia. Samo badanie trwa trochę dłużej niż klasyczne RTG i nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowania. Badanie przeznaczone jest dla wszystkich pacjentów, niezależnie od wieku. Najczęściej wykonywane jest jednak u dzieci w związku z ich szczególnym narażeniem na infekcje dróg oddechowych. Badanie ma największą wartość, jeżeli wykonywane jest przez lekarza, który jednocześnie zbiera wywiad z pacjentem i wykonuje badanie lekarskie (tzw. „USG point of care”), stając się tym samym niejako „drugim stetoskopem”. Dzięki połączeniu wszystkich zebranych w ten sposób danych lekarz może udzielić najpełniejszej Informacji, a w wielu przypadkach również postawić ostateczne rozpoznanie bez konieczności wysyłania pacjenta do ośrodka wykonującego RTG i odbycia kolejnej wizyty. Przezklatkowe USG płuc pozwala m.in na rozpoznanie zapalenia płuc i jego powikłań, odmy opłucnowej, obecności płynu w jamie opłucnej, czy zatorowości płucnej.


Sprawdź lekarzy świadczących usługę USG dzieci

DR N. MED.

AGNIESZKA BIEJAT

zobacz

DR HAB.N.MED

RENATA BOKINIEC

zobacz
„Specjalistyczne Centrum Medyczne Profilaktyki, Diagnostyki i Terapii Małego Dziecka” - Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.