Przeskocz do treści
Najlepsi lekarze specjaliści
z wieloletnią
praktyką

Nasi specjaliści

Alergolog

Liczba alergików gwałtownie wzrasta z roku na rok i coraz częściej są wśród nich również najmłodsi. Dlatego też warto wiedzieć, kiedy dziecko powinien zbadać alergolog dziecięcy. Wśród najczęściej występujących wśród dzieci alergii należy wymienić alergię pokarmową, która dotyka już niemowlęta – alergeny dostają się do organizmu dziecka wraz z pokarmem matki. Najczęstsze objawy to kolki, wzdęcia, bóle brzucha, wymioty, a także swędzenie i wysuszenie skóry. Alergeny mogą przedostawać się do organizmu dziecka również przez układ oddechowy. Dziecko może być uczulone na pyłki roślin, kurz, zarodki pleśni oraz zwierzęta. Objawami są wówczas kaszel, katar, duszności, a także nawracające zapalenie krtani i ucha. Alergolog dziecięcy pomoże ustalić, czy objawy te świadczą o infekcji czy też o alergii wziewnej. Kolejny typ alergii to atopowe zapalenie skóry, które może pojawić się już u niemowląt. Objawia się zaczerwienieniem i swędzącymi krostkami na ciele dziecka. Diagnoza, która postawi alergolog jest podstawą dalszego leczenia. Jednym z najbardziej podstawowych sposobów na życie z alergią jest izolacja od alergenu. Alergolog może zalecić podawanie leków blokujących histaminę, czyli związek chemiczny odpowiadający za reakcję alergiczną lub terapię polegającą na odczulaniu.


Nasz alergolog

dr n. med. Myłek Danuta

Alergolog

Lekarz, specjalista alergolog, dermatolog, dr n. med (dyplom honorowy im. Prof. Tadeusza Obtułowicza za zasługi dla rozwoju polskiej alergologii 1988). W 1995 uznana przez zarząd profesorski za członka naukowego American College of Allergy, Asthma and Immunology za wkład w rozwój alergologii światowej. Stypendystka Uniwersytetu Medycznego w Helsinkach (1987) i Miami (1993). Do niedawna Dyrektor dwóch przychodni alergologicznych w Stalowej Woli (ALERGIA i PROGRES). Od 10.09.2018 kontynuuje swoją działalność leczniczą w Prywatnym Gabinecie Alergologicznym PROGRES w Warszawie, ul Sarmacka 18/93 (w przychodni BALUMED).
Przyjęcia od poniedziałku do czwartku od 9.30- 13.30.
Autorka kilku książek o alergii, ostatnia „Od lekarza do kucharza”, w której zawarta jest prosta, łatwa informacja o wpływie sposobu żywienia na zdrowie i chorobę; liczne proste łatwe przepisy kulinarne. We wrześniu promocja wydawnicza kolejnej książki „ Oswoić Alergie” o zawiłościach rozpoznawania, diagnozowania, leczenia i zapobiegania chorób alergicznych i wszystkich tych, które wyglądają jak alergie, ale nimi nie są. Wyd. Burda. Książki dostępne w gabinecie , Internecie i Empik-u.
www.danutamylek.pl