Przeskocz do treści
Najlepsi lekarze specjaliści
z wieloletnią
praktyką

Nasi specjaliści

Chirurg dziecięcy

Chirurgia dziecięca opiera się na założeniu, że pacjent w wieku dziecięcym innego podejścia niż osoba dorosła, co ma swoje źródło zarówno w różnicach biologicznych, jak i psychologicznych. Organizm dziecka ma mniej stabilną równowagę wodno-elektrolitową i inaczej reguluje procesy metaboliczne, takie jak temperatura, na co chirurg dziecięcy zwraca szczególną uwagę. Przy tym im młodszy pacjent, tym szybszy jest proces regeneracji po zabiegu, dzięki czemu dziecko łatwiej wraca do pełnej sprawności.

Chirurg dziecięcy wykonuje bardzo różnorodne zabiegi: zszywa rany, przeszczepia skórę, operuje wady wrodzone. Chirurgowie dziecięcy pracujący w Centrum Medycznym Balumed leczą dzieci w wieku od 1 doby życia do 18 lat w pełnym zakresie, obejmującym leczenie wad wrodzonych noworodków i niemowląt, chirurgię onkologiczną, naczyń, plastyczną, traumatologię, chirurgię jamy brzusznej, torakochirurgię i inne. Centrum Balumed leczy już najmłodsze dzieci z najczęściej spotykanych dolegliwości, takich jak przepuklina, wyrostek robaczkowy, rozszczep wargi, wnętrostwo, stulejka, wady klatki piersiowej, guzki skórnych, rożnego typu urazy i wielu innych.


Nasz chirurg dziecięcy

DR N. MED. Kocoń Hanna

Chirurg dziecięcy, Ortopeda dorośli i dzieci

Dr. n. med Hanna Kocoń, specjalista ortopedii i traumatologii dorosłych i dzieci, specjalność ortopedia dzieci. Posiada doktorat z deformacji klatki piersiowej u dzieci i ich leczenia operacyjnego. Jest adiunktem Katedry i Kliniki Ortopedii i Traumatologii I Wydziału Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wykładowcą ortopedii dzieci, również chirurgiem.