Przeskocz do treści
Profesjonalna
opieka medyczna
i atrakcyjne pakiety dla
pacjenów

Nasze usługi

Pełna diagnostyka i zakres badań usg w oparciu o urządzenia ultrasonograficzne najwyższej jakości

Z myślą o naszych Pacjentach proponujemy badania USG jamy brzusznej, dzięki którym możemy wcześnie wykryć nieprawidłowości w funkcjonowaniu narządów jamy brzusznej takie jak np.: nieprawidłowości w obrębie nerek i pęcherza moczowego czy zmiany narządów miąższowych takich jak: wątroba, śledziona czy trzustka. Regularne wykonywanie badań diagnostycznych pozwala na wczesne rozpoznanie chorób rozrostowych i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Nieprawidłowości występujące u dzieci, jak i dorosłych często nie dają żadnych objawów klinicznych, dlatego badania profilaktyczne są niezwykle ważne w zapobieganiu chorobom, jak i ich leczeniu.

Badania ultrasonograficzne, echokardiograficzne, dopplerowskie wykonujemy przy pomocy ultrasonografu: ALOKA ProSound Alpha 7 CV Premier. Jest to kliniczny, kompaktowy, cyfrowy ultrasonograf, posiadający system zbudowany na uznanej platformie Alpha. Jest to pierwszy system klasy Premium stworzony w zaawansowanej, najnowszej technologii firmy ALOKA: Ultimate Compounding Technologies. Nasz ultrasonograf posiada certyfikat Green & Health.

balumed_usg_03

balumed_usg

ZAKRES BADAŃ:

 • USG dzieci:
  • szyi
  • tarczycy
  • tkanek miękkich
  • piersi
  • jamy brzusznej
  • układu moczowego
  • narządu rodnego
  • jąder
  • węzłów chłonnych
  • przezciemiączkowego
  • stawów biodrowych
  • echo serca dzieci
  • płuc

W naszym Specjalistycznym Centrum Medycznym wykonujemy badania USG tarczycy u dzieci i dorosłych, USG gruczołów piersiowych oraz stawów biodrowych u dzieci.

USG przezciemiączkowe mózgu
Niezwykle istotne badanie, które można wykonać u niemowląt do momentu zarośnięcia ciemiączka, czyli od urodzenia do około 12-18 miesiąca życia. Pozwala na wczesne wykrycie patologii mózgu, co daje możliwość wdrożenia wczesnej interwencji terapeutycznej w celu osiągnięcia optymalnego rozwoju dziecka.

 • Echo serca dzieci

Badanie echo serca dzieci umożliwia uzyskanie dokładnego obrazu pracy mięśnia sercowego. Wykonuje się je w przypadkach wystąpienia u dzieci szmeru nad sercem, zaburzeń w rytmie serca, w celu weryfikacji innych badań takich jak EKG, a także przed zabiegami kardiochirurgicznymi. Badanie echo serca dzieci wykonywane jest aparatem USG przy użyciu specjalnej głowicy kardiologicznej. Na podstawie uzyskanego obrazu kardiolog dziecięcy jest w stanie ocenić prawidłowość budowy i kurczliwości mięśnia serca dziecka.

Badanie echo serca u noworodków i niemowląt do ukończenia pierwszego roku życia wykonuje dr n.med. Renata Bokiniec specjalista neonatologii i pediatrii, a u noworodków, niemowląt i dzieci do 16 roku życia oraz konsultacje kardiologiczne i ocenę EKG przeprowadza dr med. Ewa Zacharska-Kokot – kardiolog dziecięcy i pediatra.

 • USG płuc dzieci

  Przezklatkowe USG płuc to stosunkowo nowa, nieinwazyjna metoda obrazowania płuc, która weszła do powszechnego użytku zaledwie kilka lat temu, znacznie poprawiając kompleksowość opieki nad pacjentami. Jej zaletami są miedzy innymi brak narażenia na promieniowanie rentgenowskie, możliwość obserwowania bardzo niewielkich zmian, które mogą nie być widoczne na zdjęciu RTG oraz możliwość wielokrotnego wykonywania badania w krótkim odstępie czasu, dzięki czemu możliwa jest również ocena efektów leczenia. Samo badanie trwa trochę dłużej niż klasyczne RTG i nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowania. Badanie przeznaczone jest dla wszystkich pacjentów, niezależnie od wieku. Najczęściej wykonywane jest jednak u dzieci w związku z ich szczególnym narażeniem na infekcje dróg oddechowych. Badanie ma największą wartość, jeżeli wykonywane jest przez lekarza, który jednocześnie zbiera wywiad z pacjentem i wykonuje badanie lekarskie (tzw. „USG point of care”), stając się tym samym niejako „drugim stetoskopem”. Dzięki połączeniu wszystkich zebranych w ten sposób danych lekarz może udzielić najpełniejszej Informacji, a w wielu przypadkach również postawić ostateczne rozpoznanie bez konieczności wysyłania pacjenta do ośrodka wykonującego RTG i odbycia kolejnej wizyty. Przezklatkowe USG płuc pozwala m.in na rozpoznanie zapalenia płuc i jego powikłań, odmy opłucnowej, obecności płynu w jamie opłucnej, czy zatorowości płucnej.

  Przezklatkowe usg dzieci wykonuje Pani doktor Anna Komorowska – Piotrowska

 • USG ciąży

Wykonuje dr n. med. Natalia Mazanowska usg-tv ginekologiczne i wczesnej ciąży (do 10 tygodnia) oraz usg ciąży 3 trymestr.